Haskių Aprašymas

Sibiro haskių kailis storesnis nei dauguma kitų šunų veislių, sudarytas iš dviejų sluoksnių: tankaus poplaukio ir vadinamojo „palto“ (trumpų, tiesių apsauginių plaukų). Jis apsaugo šunis efektyviai nuo atšiaurių Arkties žiemų, bet kailis taip pat atspindi šilumą vasarą. Haskio kailis gali atlaikyti net iki -60 ° C. Poplaukio dažnai nebūna šėrimosi metu. Jų stori kailiai reikalauja savaitės šukavimo. Karštose vietovėse šie šunys sugeba natūraliai pakeisti kailį, taip prisitaikydamas prie karštos temperatūros.

Sibiro haskiai būna įvairių spalvų ir įvairių raštų, dažniausiai juodai – baltas, tačiau yra ir raudonos, baltos, pilkos spalvos. Gali tureti įvairių raštų, tai yra dėmių ar kitų ženklų kuriems įvairovės niekad netrūksta.

 

Akys

Amerikos šunų klubas apibūdina Sibiro haskių akis kaip migdolų formos. Šie šunys gali turėti ledo mėlynumo, tamsiai mėlynas, gintaro arba rudos spalvos akis. Kai kuriems šunims, viena akis gali būti ruda, o kita mėlyna (pilnas heterochromas) arba gali būti viena ar abi akys dalis spalvos, tai yra pusė akies rudos, o kita pusė mėlynos(dalinis heterochromas). Visi šie akių spalvos deriniai laikomi priimtinais pagal Amerikos Kennel Kluba.

 

Nosis

Pasirodymuose dalyvaujantis šunys dažniausiai neturi smailios ar kvadratinės nosies. Jeigu šuo pilkas nosis bus juoda, pas juodus šunis dažniausiai nosis būna ruda, o baltos spalvos šunims nosis būna kūno spalvos. Kai kuriais atvejais gali eksponuoti su vadinamąją „sniego nosis“, dar kitaip vadinama „žiemos nosis“. Sniego nosis – tai ne vienos spalvos, gali būti juoda nosis su baltais taškiukais ar ruda nosis su odos spalvos taškiukais, linijom.

 

Uodega

Šių šunų uodegos yra labai purios. Haskiai dažniausiai susirango į kamuoliuką, uždengdami savo nosį uodega, taip suteikdami sau papildomos šilumos. Haskių uodegos labai išraiškingos, kai šuo yra atsipalaidavęs jis laiko uodegą žemai, tačiau jeigu tik yra geros nuotaikos, linksmas, ar susidomėjęs, kuo nors, jų uodegos tampa „pjautuvo“ formos. Ji turetų būti simetriška, o ne nukrypus į šoną ar taip perlenkta, kad, net liestų savo nugarą.

 

Dydis

Veislės standartiniai duomenys rodo, kad idealus patinas turėtų būti (nuo 53 iki 60cm) aukščio ir sverti (nuo 20 iki 27kg). Patelės yra mažesnės, jų aukštis turėtų siekti tarp (51 – 56cm) ir svoris tarp (16 – 23kg).

 

Elgesys

Haskių elgesys apibūdinamas kaip jų protėvių vilkų. Šie šunys yra žinomi daugiau kaip staugiantys, nei lojantis. Jeigu šuo yra gerai apmokomas, kai jaunas, gali būti tobulas šeimos augintinis. Jie yra meilūs su visų grupių amžiaus žmonėmis.

Penkiolikos minučių kasdien paklusnumo mokymu, būtų į naudą haskiams. Jiems reikia pastovaus mokymo ir jiems puikiai sekasi su sustiprinto mokymo programomis. Šie šunys užima 45 vieta pagal darbo ir intelekto sugebejimus. Jau nuo senų senovės Čiukčės veisė juos kaip darbinius, šeimos šunis, todėl šie šunys linkę lakstyti ir būti palaidi, bei būti švelnaus pobūdžio. Čiukčės auklejo haskius, kad šie prižiūrėtų jų vaikus.

 

Sveikata

Jeigu haskis gauna tinkamą priežiūrą, jie gyvena nuo 12-15 metų. „Orthopedic Foundation for Animals“ ištyrė ir nustatė, kad šie šunys pagal sveikatos sutrikimus užima 155 vietą iš 160, tai rodo, kad haskiai yra vieni iš sveikiausių šunų. Tačiau jų protėviai buvo naudojami kinkinių lenktynėms ir genetiškai perdavė šių laikų šunims savo negalavimus, todėl gali būti linkę į skrandžio ligas, bronchito ar bronchų negalavimus, skrandzio erozija ar opeles.

 

Intelektas

Sibiro haskiai yra labai protingi, dėl savo didelio intelekto, gali lengvai paklūsti ir tobūlėti. Tačiau dėl savo aukšto intelekto jie gali tapti nuobodžiais ir gali nustoti klausytis komandų. Daugelis šunų trenerių paprastai stengiasi išvengti šios problemos, išlaikant juos užimtais naujais darbais. Haskiai yra linkę būti labai pastabūs, ypač iš žmonių aplinkos, todėl gali įmituoti bendras buitines veiklas, pavyzdžiui įjungti šviesą su savo letena ir atverti duris su savo dantimis. Tačiau, aukštas intelektas turi ir minusų, jie gali atsidaryti šaldytuvą ir valgyti maistą šaldytuvo viduje, perlipti tvorą, ar kieme kąsti tūnelius pabėgimui. Toks elgesys gali būti užkirstas, jeigu šuo pakankamai gauna veiklos. Haskiams reikia tiek protinio tiek ir fiziško darbo, kad palaikyti optimalią sveikatą.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *